Datça, 8-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Badem Çiçeği Festivali ile beyazın ve pembenin tüm tonlarına ev sahipliği yapacak muhteşem güzellikte bir görsel bir şölene hazırlanıyor.

2018 yılında ilk kez düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından binlerce ziyaretçinin ağırlandığı Datça Badem Çiçeği Festivali, bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Datça Yarımadası’nın doğal güzelliklerinin yanı sıra yerel kültürü ve tarihinin de ziyaretçilerle paylaşıldığı festival 8-10 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Badem Çiçeği Festivali 2018

Badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu Ocak-Şubat ayları Datça’nın görsel şöleninin başladığı zamanlardır. Badem Çiçeği Festivali, Datça’nın bu en güzel zamanına tanıklık etmek, şehirden biraz uzaklaşıp nefes almak, doğaya dönüp Ege ile Akdeniz’i kucaklayan Datça’nın en özel tatlarını deneyimlemek, farklı atölyelerde hoş vakit geçirmek için müthiş fırsat sunuyor.

Datça merkezinde ve Palamutbükü panayır alanlarındaki el emeği ürünler ve hediyelik eşya stantları, badem ürünleri ve yöresel yemek satışları, çocuk ve yetişkinlere yönelik renkli ve yaratıcı workshoplar, Datça’ya özgü dans gösterileri ve sahne performanslarıyla üç gün sürecek olan festival ziyaretçilere çok çeşitli etkinlikler sunuyor.

Arham ile sevinç dansları ve kahkaha meditasyonu, Devi ile dansın meditatif yolu, Züleyha Abduleyeva ile “Seni Sana Çalayım” Nefes ve Müzik terapisi, ayn-ı şifa ile merhem yapımı, ekşi mayalı ekmek yapımı, sabun ve defter yapımı bu renkli etkinliklerden bazıları.

Ayrıca, ziyaretçiler tercihlerine göre katılabilecekleri turlar ve doğa yürüyüşleri ile yarımadanın dört bir yanını keşfetme, tarihini ve kültürünü deneyimleme imkânı bulacak.

Festivalin öne çıkan etkinliklerinden bir diğeri ise badem çiçeği temalı “Fotoğraf Yarışması” olacak. Festival haftasında çekilecek badem çiçeği fotoğrafları konulu yarışma, festival heyecanını ve coşkusunu daha da artıracak.

Festival ile ilgili detaylar için www.bademcicegifestivali.com sitesini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

[email protected]

Facebook   Instagram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.