14 Nisan 2019 Pazar günü Datça Yarımadası’nda gerçekleşecek olan RunDatça her yaştan profesyonel ve amatör koşuculara unutulmaz bir koşu deneyimi sunuyor.  

Datça, bu yıl üçüncü kez düzenlenecek ağırlayacak koşucularını… RunDatça koşu yarışına Türkiye’nin dört bir yanından binin üzerinde sporcunun katılımı bekleniyor. Koşu 14 Nisan 2019 Pazar günü üç farklı mesafede gerçekleşecek (21K, 10K, 5K).

Yarışmada genel klasmana ek olarak yaş kategorilerinde de derecelendirme yapılacak.  Sporcular, hem genel kategoride, hem de yaş kategorilerinde dereceye girerek kürsüye çıkma şansı elde edecekler. 

Koşu parkuru, Datça‘nın muhteşem doğasını kapsadığı gibi, Datça’nın merkezini de içerisine alıyor.

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük bir ilgi ile karşılanan RunDatça Junior‘a da bu yıl daha yoğun katılım bekleniyor.  RunDatça Junior etkinliğinde 6-11 yaş arası çocuklar 500 metre, 12-15 yaş arası çocuklar bir kilometre koşacaklar.

Yarışa ek olarak Datça merkezinde kurulacak olan etkinlik alanında, Cumartesi ve Pazar günleri sponsor etkinlikleri ve düzenlenecek yan etkinlikler ile spor ve eğlence dolu bir hafta sonu için Datça sizi koşmaya bekliyor.

Haydi o zaman haftaya Datça’ya!

 

 

İletişim:

Özge Atalay

0532 569 7490

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.